Skup i sprzedaż spółek Wrocław i Polska

Kancelaria Bielawski oferuje obsługę prawną przy sprzedaży i skupie spółek, zarówno dla osób indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych. Obrót udziałami w spółkach normują m.in. przepisy kodeksu spółek handlowych. W zasadzie obrót ten nie podlega ograniczeniom, co oznacza, że każdy wspólnik może sprzedać swoje udziały.

Pomagamy w różnych przypadkach, w których udziałowcy spółek prawa handlowego, planują kupić lub sprzedać spółkę, przykładowo:

  • w sprawach finansowych,
  • niemożności porozumienia się z pozostałymi wspólnikami, braku pomysłu na dalszą działalność gospodarczą,
  • chęci podjęcia nowej działalności.

W niektórych przypadkach, ograniczenia w obrocie udziałami mogą wynikać z umowy spółki. Jeżeli nie wiedzą Państwo, czy przed zawarciem umowy musicie dokonać jakichś formalności, w ramach świadczonych usług sprawdzimy to za Państwa w ramach świadczonego przez nas doradztwa.

Kompleksowe doradztwo przy sprzedaży i zakupie spółek

Pomagamy także w sprzedaży gotowych spółek. Przegotowujemy wszelką dokumentację, jak również zapewniamy wsparcie notariusza.

Oferujemy także doradztwo w zakresie tworzenia, łączenia i przekształcania firm indywidualnych oraz spółek, rejestracji w KRS spółek prawa handlowego, stowarzyszeń, fundacji i innych podmiotów. Usługa obejmuje ponadto wszelkie sytuacje w działających już podmiotach, w których niezbędne jest dokonanie wpisów lub zmian w KRS a także przekształceń z indywidualnej działalności w spółkę jawną, z o. o., S.A. itd.

Skontaktuj się i umów na pierwsze spotkanie